מאמרים בנושא ייעוץ זוגי


איך להימנע מבגידה - חמישה טיפים חיוניים


אתם אומרים לעצמכם: "מה פתאום, לי זה לא יקרה!" ואז מוצאים את עצמכם מתפתים למין מזדמן. גם אלו שרואים בבגידה כראויה לגנאי מבחינה מוסרית, בוגדים בבני זוגם מבלי לרצות את זה ממש ובטח שלא בכוונה תחילה, לאחר מכן מתחרטים מה גם שלעיתים אין דרך חזרה וסליחה, ועל זה נאמר - אופס!

מהי בגידה?

בגידה היא הפרת אמון בין בני זוג הפוגעת בחברות, במחויבות לקשר ובביטחון הזוגי. הבגידה מגיעה בצורות שונות (ולאו דווקא מיניות):
נשואים שמשקיעים מזמנם על רומן מהצד במקביל לחיי הנישואין שלהם, שיחות נפש עם בני המין השני באינטרנט באתרים פורנוגרפיים או אתרי הכרויות, יחסי מין מזדמנים חד פעמיים עם בני המין השני, קבלת שרות מנערות ליווי ועוד.

ומה קורה באמת?

ד"ר שירי קונרד וד"ר מייקל מילבורן בפרויקט האינטליגנציה המינית שלהם, מצאו ש - 93% מהאנשים במחקר הודו שלבגידה יש השפעות הרסניות על חיי הזוגיות, מתוכם 28% בגדו ו - 24% אמרו שהם עשויים לבגוד בעתיד.
נו וזה לא הזוי? חוקרים אלו טוענים לכל אורך הדרך שאדם בעל אינטליגנציה מינית יהיה נאמן יותר, מודע לעצמו ויידע איפה הבגידה יכולה לפגוש אותו בכדי לדעת איך להימנע ממנה.
בנוסף ד"ר דיויד הולמס מאוניברסיטת מנצ'סטר מצביע על ההבדל בין גבר לאישה ומראה את הנתונים הבאים - 20% מהגברים בוגדים בנשותיהם ו - 15% מהנשים בוגדות בבני זוגם. אז מכך אנחנו מבינים שהאחוזים כמעט משתווים בין גבר לאישה והכל אפשרי בין שני המינים.

וכשזה כבר קורה, אנחנו נשמע את המשפטים הבאים:

 • "איך לא שמתי לב?"
 • "הייתי כזו מטומטמת! מרחמת עליו שהוא בעבודה ועובד קשה ואז מגלה שהיה איתה"
 • "לא מסוגלת לסלוח לו!"
 • "לא מאמין שהיא עשתה לי את זה!"
 • "זה כל הזמן בראש שלי"
 • "אני לא אסלח לו לעולם!

אלו רק חלק מהמשפטים שאני שומעת בקליניקה שלי ותאמינו לי שיש עוד המון.

אז איך תכלס נדע מה לעשות?

משהו בתוככם יודע שזה כבר לא זה אך אין לכם אומץ לסיים את זה כאן ועכשיו. אכן רומן זוהי סיבה שכיחה לסיים מערכת יחסים כי ברמה מסוימת, יודעים שהיא כבר לא חיה יותר. בנקודה זו, אני רוצה שתכירו את המושג: "אינטליגנציה מינית". כשאדם אינטליגנט מבחינה מינית, הוא אינו צריך רומן אחר שיסיים את מה שכבר לא עובד לו בהווה. הוא יודע, מתחבר לעצמו ומתקשר עם הצד השני על הצד הטוב ביותר. בכדי להיות אינטליגנטים מינית אתם רק צריכים מערכת כישורים שאינה תלויה בהיותכם יפים, ברי מזל או מושכים מינית באופן מולד, אלא אך ורק בכישורים נלמדים אותם ניתן לרכוש.
אז אם לא בא לכם לשמוע את כל אותם המשפטים מהקליניקה או לחילופין להגיד אותם וכמובן לדעת על אילו כישורים אני מדברת, קראו את חמשת הטיפים הבאים –

1. לרכוש ידע מיני

משמע להכיר את המיתוסים בהקשר ליחסי מין, אותם רכשנו במהלך השנים כתוצאה מהתרבות, מתקשורת ההמונים, מהחברה, מהמשפחה מהקהילה ומהדת אליה אנו משתייכים ולדעת להשתחרר מהם.
לדוגמא: ישנו מיתוס שהניצוץ המיני המידי יספק לכם את האושר התמידי בחיים ולכן אנשים רבים מתייחסים למשיכה מינית כאל ערובה לאושר לעד. בכדי לעזור לעצמכם להתמודד אל מול המיתוס הזה, יהיה נכון להיות ביקורתיים ולבחור לעצמכם חיי מין שיספקו אתכם באמת.
לכן שאלו את עצמכם: האם אני מודד את המערכת המינית שלי העכשווית כנגד אידיאל מיתי של מין נפלא וחסר מאמץ?
כמו כן קחו בחשבון, שמי שרוצה מין מספק ולא מעוניין לפזול הצידה, צריך להשקיע.

דעו דבר חשוב!
ידע הוא כוח וכשיודעים יותר, הביטחון העצמי משתפר. כשתהיו בטוחים יותר בעצמכם ובמי שאתם, שום פיתוי לא יסחוף אתכם ושום אדם לא יסנוור אתכם.

2. להיות מודע לאני הנסתר שלך

זהו חלק מאד משמעותי מעצם אישיותכם. עצרו דקה והכירו  את עצמכם קצת יותר טוב. בדקו מה גורם לקשיים הזוגיים והמיניים שלכם? מה אתם אוהבים? מה מגרה אתכם? למי בכלל אתם נמשכים? מה הכי עושה לכם את זה? זה המקום שעליכם להתחבר לתשוקות ולדחפים שלכם ואפילו לדעת את מה שחוסם אתכם מלהתחבר אליהם. כשתדעו להתחבר לעצמכם, תזכו לחיי מין מתגמלים יותר ובטח שלא תחפשו את זה בחוץ.

3. לדבר, לשוחח, לשמוע, להקשיב

מסתבר שהשפתיים צריכות להיות בפעולה 100% מהזמן כחלק מפעילות כיפית ובין היתר גם להשמיע מילים יפות או אפילו תלונות.
עכשיו לאחר שרכשנו ידע מיני, הסרנו מיתוסים ושום דבר לא יכול להפריע לנו יותר, זה הזמן לדעת לתקשר ולעשות את זה נכון.
הרי לא רק אתם נמצאים במערכת יחסים הזו נכון? עוד אנשים משתתפים בסש'ן הזוגיות שלכם מלבדכם ואלו הם בני הזוג שלכם. לכן עליכם לדעת לאזור אומץ ולשוחח איתם בנוגע לזוגיות.
חשוב להיפתח לבני זוגכם ולספר להם מה אתם אוהבים, איך אתם רוצים את זה, איפה התשוקה תופסת אתכם, ובין היתר גם לדבר על צרכים לא ממומשים לפני ש"שוכבים" עם אנשים אחרים.
כמו שאומרים: "להניח את כל הקלפים על השולחן".
כשתדונו בנושא האינטימיות, תדעו לקבל החלטות נבונות יותר ואף לשפר את חיי האינטימיות עם בני הזוג שלכם ואז לא יבער בכם הצורך למלא את תשוקותיכם עם פרטנרים אחרים מזדמנים.


המלצה שלי:
אל תנהלו שיחות חשובות בלחץ. פנו זמן והמון זמן, כי זה הולך להיות ארוך. עדיף לנהל את השיחה בזמן שממש כיף לכם כמו למשל כשאתם בדייט כייפי בדירה או בחוץ או אחרי סקס משגע. בטח ובטח שלא כדאי לנהל שיחות חשובות דרך הודעת וואטסאפ, כשהאינטונציה מתבטלת בעליל. אמרו את אשר  על ליבכם, אולי תופתעו לטובה ותגלו שהצד השני חושב בדיוק כמוכם ופשוט חושש להגיד.

 

         זכרו דבר אחד: "מצידו השני של הפחד נמצא החופש"
                                                                               ( רובין שארמה, "חכמת המשפחה")


4. לדמות מציאות 

מצאתם את עצמכם נסחפים לפרשיית אהבים, עצרו דקה והחליפו תפקידים - דמו את הסיטואציה כשהדמות המרכזית היא בן\בת הזוג שלכם.
כיצד הייתם מרגישים לו היו בוגדים בכם? אויש לא נעים, נכון? כואב?

כמו כן קודם הבגידה, שאלו את עצמכם: אולי זה בכלל נגמר ביניכם?
שנייה לפני שאתם עושים טעות, חשבו, יכול להיות שהיחסים עם בן\בת הזוג העכשווי בכלל נגמרו? היו כנים עם עצמכם, אם התשובה היא כן, סיימו את הקשר בכבוד ורק אז תכנסו לפרשיית אוהבים חדשה. שיהיה בהצלחה.

5. ללמוד את הצרכים שלנו

 • מרבית האנשים יודעים כמה נעים כשהצרכים שלהם מגיעים לסיפוקם וכמה לא נעים כשהם לא ממומשים. מה שהכי כואב הוא, שהם אינם יודעים כיצד לנסח את הצרכים שלהם בבהירות. ישנם את אלו שמעדיפים לעזוב את סיפוק צרכיהם מתוך מחשבה כי הם ממילא לא יקבלו את מה שמגיע להם.

בקשתי אליכם, אל תשאירו דברים בבטן כי כשאנחנו מדברים על הצרכים שלנו, אנחנו מסירים מגננות ומסכות ועומדים מול האמת. במערכת יחסים בריאה, הצרכים ממומשים ועשייתם הנה באהבה.

 

הנה לכם תרגיל צרכים

 • עשו לכם רשימת צרכים ביניהם תכללו אילו צרכים ממומשים ואילו לא.
 • רשמו בהרחבה איך הצרכים שלכם לא מומשו, כמובן בתיבולי סיטואציות מהחיים, בכדי להמחיש לצד האחר (על מנת שזה יהיה אותנטי ולא משהו מומצא).
 • דברו על זה עם בני הזוג שלכם.

  ישנם סוגים שונים של צרכים לדוגמא:
  צרכים רגשיים כמו "הצורך לשמוע שאת נאהבים ושאוהבים אתכם"
  צרכים פיזיים כמו "הצורך להרגיש מגע וליטוף"
  צרכים חברתיים כמו "הצורך לדעת שהבן זוג שלכם משתף אתכם בתוכניות שלו"


אנשים לא תמיד לוקחים בחשבון אילו השלכות הרסניות יכולות להיות כתוצאה מבגידה ולכן לא באמת מבינים את גובה המחיר של הבגידה, הן מבחינה כספית, הן מבחינה רגשית והן מבחינה נפשית. כתוצאה מכך הם מקלים ראש, זורמים עם זה, נכנעים לעיתים ללחץ חברתי של החבר'ה - כי הרי ברור, אתה חייב לצאת גבר גבר ואת חייבת להראות שאת הבחורה שיודעת להראות לו מה זה וכדאי שייזהר ממך, כי איך שהוא מתנהג ממש לא בא לך טוב.

עצרו לרגע!

שווה לכם להרוס?

חשוב שתזכרו!

רוב האנשים יעדיפו שלא לעשות כלום או למנוע את הבגידה ואז ישלמו ביוקר.
לעומת זאת, אתם שונים, אכפתיים ובאמת שלא רוצים לבגוד בבני זוגכם!

מקווה שהטיפים עזרו לכם להימנע מהבגידה, אך אם היא כבר התרחשה והצד השני לא סולח ובליבכם חרטה גדולה, אתם מוזמנים להגיע אלי לקליניקה לקבלת ייעוץ זוגי ומיני.
בקליניקה נעשה עבודה יחד ונבדוק מהם הגורמים והסיבות שהובילו לבגידה, וכן נמצא דרכים חדשות ליצירת זוגיות בטוחה, אמינה ומספקת.

***      התהליך לעיתים לא פשוט ואורך זמן ולכן רצוי להגיע עם הרבה סבלנות וסובלנות, אמפתיה ורצון עז  לשקם את היחסים.
תהיו בטוחים שזה שווה את המאמץ!

 

אני כאן בשבילכם,
מוריה לאמעי - יועצת זוגית ומינית ומטפלת NLP

 

איך להימנע מבגידה - חמישה טיפים חיוניים
logo בניית אתרים