מאמרים בנושא ייעוץ זוגי


משניים לשלושה - האתגר הסקסי בהתרחבות המשפחה

סקס מוליד תינוקות, כן בדיוק כך!
איך זה שפרי התגלמות האהבה הופך לתירוץ הטוב ביותר להימנע מסקס?

 

 

כן ,יש אירוניה בדבר, תוצר האהבה הופך להיות תוצר המריבה. הקטנצ'יק מגיע, מכניס את כולם למתח ולמבצע, הופך את חיי המשפחה וכמובן הופך גם לתירוץ נפלא ל: לא בא לי לקיים אינטימיות ואהבה. מקבל מעמד במשפחה החדשה, מבלי רצון ובקשה.

בני הזוג מתחילים לריב, האינטימיות כבר לא מתקיימת. החמימות, הקרבה והאהבה מופנים לקטנצ'יק ובהתמדה. האם זה נכון, האם זה צודק? מי סובל מזה ובמה זה פוגע?

כמטפלת NLP המטפלת על פי גישה זו, אני סבורה שנשים מתנהלות על הנחות יסוד המהוות תפיסת עולמן לסיטואציה הנתונה, כשכאן ההנחה הרווחת הינה: "אנשים תמיד עושים את הבחירה הטובה ביותר עבורם באותו הרגע". הכוונה בהנחה זו,  שכל התנהגות, גם אם היא תהיה מטורפת או מוזרה, היא הבחירה הטובה ביותר שנקטה האם באותה נקודת זמן. אני מאמינה שלו הייתה לה בחירה הולמת יותר, היא בהחלט הייתה בוחרת בה.

לכן מומלץ בחום, לעשות הפסקונת קטנה, ולחשוב על אפשרויות ופתרונות, לצלוח את השינוי שגם יאפשר טיפול מסור בקטנצ'יק, גם יאפשר דאגה לאינטימיות הזוגית ולמיניות שהיא מרכיבה בתוכה.

מתוך הנחה זו, חשוב לי לשתף אתכם בטעות קטנה שחוזרת על עצמה ומולידה מפלצת גדולה- מפלצת אובדן הזוגיות, כשהיא מתקיימת כשבת הזוג מעדיפה לישון עם תינוקה בחדר הסמוך ולא עם בן זוגה. כששאלתי אותה: מה הניע אותה למהלך הזה? התשובה הייתה: מתוך התחשבות שמא התינוק יפריע לשנתו של בן הזוג וערנותו בבוקר. חייבת לציין, התחשבות מקסימה ויחד עם זאת הרסנית.

זוגיות מתבססת על אינטימיות ומהלך שכזה מונע את הסימפטיה הגופנית הבסיסית: חיבוק כפיות ליילי, נשיקה, ליטוף, מגע. לא די שאין מיניות, אז גם לא אינטימיות?? מה גם, שהתינוק הזה הוא גם שלו, הניתוק יוצר א- החיבור ומעורבות של בן הזוג במהלך חייו הראשונים של התינוק, כאן לא תקבלו את ברכתי.  

מה באמת קורה לנשים לאחר הלידה? למה הן לא "רוצות" סקס?

יכולות להיות מגוון סיבות, אני אמנה את המרכזיות ביותר ולחלקם הוספתי המלצות:

סיבה רציונאלית - חשש להיכנס להריון 
נשים לא רגועות מהמפגש המיני, עד לקבלת אמצעי מניעה מהגניקולוג\ית. אני יכולה להבין את החשש, הוא דיי לגיטימי. הגיע לעולם תוצר אהבה נפלא, שדורש תשומת לב ואהבה ובנוסף, כל החבילה מצריכה זמן הסתגלות עד ללידה הבאה.


סיבה פיזית - נשים חוששות מהכאב וגם שמא התפרים ייקרעו

לגבי הכאב - כן ייתכן שמבחינה פיזית, תחושת הבתולין חוזרת ומועצמת ואת מרגישה שמשהו נקרע בתוכך. יש בזה גם דבר יפה, חזרה אחורה בשנים לימי הצעירות ולתחילת המיניות.

תזכורת נפלאה לתקופת ההיכרות.

המלצה: להשתמש בחומר סיכה על בסיס מים.

לגבי התפרים - כדאי להמתין שישה שבועות ראשוניים, להתאוששות פיזית בריאה.

שינויים גופניים - "היה לי גוף מושלם, ועכשיו הוא התעוות" - ייתכן שהמשפט הזה פוקד נשים רבות, כי הרי הן זוכרות את עצמן רזות וחטובות, והן מתביישות להראות את גופן החשוף במיטה. הגוף קצת משתנה ויש לכך מחיר. יחד עם זאת, מקבלים גם מתנה במעמד החדש.
הסוד הגדול טמון: עד כמה המתנה שווה עבורך?
 גוף ברוב הפעמים, יכול להשתנות כשמתמידים, אולם לא תמיד לצורתו הישנה בדיוק.
המלצה: לחזור לפעילות גופנית ותזונה בריאה- צעד שיכול לשפר את ההרגשה הגופנית וגם מפגש התרעננות קלה. מהלך טוב  לגוף ולנפש.
בטח עכשיו עולות תהיות:"איך נעשה את זה בדיוק עם קטנצ'יק בשטח?"
אז כמו שאני אומרת, תמיד יש פתרונות! לדוגמא: סטודיו C מעניקה שירותי בייביסיטר עד לשלב הזחילה בלבד. שירות ללא עלות.

תשישות ועייפות
בין הנקה להנקה, הקטנצ'יק בוכה מפריע לשינה בקיצור מלחמת התשה.
המלצה: קפסולות ג'וס פלאס - גם חזרה לתזונה בריאה וגם משפרת מצב רוח ואנרגיה.
קפסולות גו'ס פלאס מרכיבות בתוכן גם את פירות היער, כשבין מכלול היתרונות שלהן, הן מרחיבות כלי דם ומשפרות את זרימת הדם בגוף ובכך מחדשות אנרגיה. זהו תוסף ערנות לחלוטין. קפסולות טבעיות לחלוטין המבוססות על פירות וירקות בלבד.
על הדרך, תזכו לעוד המון דברים טובים.  אל תשכחו, ששיפור זרימת דם משפרת זרימה גם לאיבר המין, ובכך מעוררת תשוקה. כדאי לנסות.

 

סיבה  הורמונאלית - העדר תשוקה וחשק
מבחינה הורמונאלית אישה מניקה היא כמו אישה בת 55, השחלות שלה לא מפרישות את הורמון הטסטוסטרון והאסטרוגן, האחראים על התשוקה המינית.

הדבר גורף שהאישה תסבול בין היתר, מיובש בנרתיק ומאי גמישותו, מאחר והאסטרוגן אמור לספק את השירות הזה לגוף.

פתרון: להשתמש בחומר סיכה על בסיס מים בלבד המונע זיהומים וגם  טעויות ושיבושים.

ולמה טעויות? כי חומר סיכה על בסיס שמן, קורע לטקס (חומר הקונדום) ראו הוזהרתם.

בנוסף לכך, מתקיימת עליה בפרולקטין והקורטיזול בדם, האחראיים על מצבי הרוח שיכולים לנוע בין עצבנות לדיכאון לאחר לידה.

סיבה פסיכולוגית

"איך זה שמהפות שלי יצא כרגע ילד, ואתה רוצה להכניס את הפין שלך לשם?"

לעיתים, פות מקבל לאחר הלידה משמעות אחרת, כשהיא דורסת בתפיסה את המשמעות למיניות. לא תמיד, אך זה קיים.

אם זה קורה בחודשים הראשונים, הייתי אומרת "בסדר" האישה צריכה להתרגל לרעיון, אך אם החשש הזה פוקד את האישה מעבר לכמה חודשים בודדים, ממליצה לגשת לטיפול מקצועי.

המלצה: להבין ולהפנים שסקס, הוא לא רק משגל וחדירה. סקס מתקיים במגוון צורות, שלא כוללות חדירה כמו: מין אוראלי, אוננות הדדית, מין אנאלי, נשיקה, חיבוק ומגע.


אז מה נכון, מה עושים?

כאן אני מגלה לכם את סוד האושר הגדול: "להיות גמישים לאור השינויים".

המהפכה משניים לשלושה הוא אכן מאתגר, ולכך דרוש זמן וגמישות להכיל שינויים ולהיות סבלניים.

כפי שציינתי קודם, מתקיימים שינויים פסיכולוגים המשנים את יחסי הזוג, שינויים הורמונאליים, שמתקיימים אם רוצים או לא רוצים וכמובן גם פיזיים. בנוסף לכך מתווספים שינויים, מתחושת העצמי והזהות וכלה ביחסינו עם בני זוגנו, חברינו והורינו. גוף האישה משתנה וכמוהו המצב הכלכלי וחיי העבודה. סדר העדיפויות משתנה, התפקידים מוגדרים מחדש והמאזן בין חופש לאחריות מקבל שיפוץ.

זה הזמן לשיפוץ - החוזה הפסיכולוגי למעודכן!
לחתום על הסכם חדש עם כל הנוגעים בדבר הקטנצ'יק המתוק.  לא להיבהל! אני לא מתכוונת לחוזה משפטי. הכוונה להסכם שבו מציינים את תפקידו של כל אחד מהצדדים.

תתחילו בהסכם זוגי חדש להתנהלות שמתאימה לכם, לאור השינוי המאתגר, זה הכי נוגע וזה הכי שם 24/7.

אין נכון או לא נכון, לכל זוג ישנם סעיפים מוסכמים יותר וישנם סעיפים מוסכמים פחות.
על הזוג לנהל שיחה ולשתף בקושי, להעלות פתרונות ורעיונות וכמובן להגיע להחלטה זוגית, מוסכמת ונעימה. ממליצה לרשום את הכל ולמנוע אי הבנות בעתיד.

 

בברכת מזל טוב להתרחבות המשפחה.

 

מוריה לאמעי - ייעוץ מיני וזוגי ומחנכת למיניות בריאה 052-5725720  072-2301337 

 

משניים לשלושה - האתגר הסקסי בהתרחבות המשפחה
logo בניית אתרים